4 recepty na levná jídla pro ty největší socky

Spousta z nás se potýká s problémem, že má debilní práci, nízký plat a obrovské výdaje. Vsadím se, že 90 % z vás po výplatě zaplatí nájem, půjčku, cigára, pívo a zbyde vám jen naprosté minimum na jídlo. Pokud jste se v těchto dvou větách poznali, měli byste zbystřit, protože vám přinášíme 4 recepty na tak levná jídla, že si je můžou dovolit i ty největší socky.
Špagety s kečupem a se sýrem

Špagety s kečupem a se sýrem představují velice levnou, avšak výbornou pochoutku, kterou nepohrdne snad žádnej krumpáč od výkopu.

Recept: Uvaříme špagety, polijeme je kečupem a navrch nastrouháme 50 g eidamu třicítky.

Cena: Tato výborná pochoutka, za kterou by vám Italové nakopali prdel má velice nízkou pořizovací cenu. Když budeme pracovat se surovinami od značky Clever (protože jsme chytří a hlavně protože nemáme peníze), tak nás vyjde oběd/večeře na nějakých 30 korun.

Clever kečup – 14 Kč

Clever špagety – 9 Kč

Eidam 30% – 9,90 Kč

Instantní čínská nudlová polévka

Jedno z nejlevnějších jídel, které se v obchodě dá pořídit. Za méně jak 10 korun se můžete královsky zasytit výbornou plejádou éček a všemožných xantanů, glutamanů atd.

Recept: Vložíme obsah sáčku do hlubokého talíře a zalijeme vroucí vodou.

Cena: Instantní čínské polévky se liší převážně cenou, nikoliv však kvalitou či chutí. Boháči jedí drahé polévky za dvacku, aby všem ukázali, že na to mají. My si ale bohatě vystačíme s polévkou za 6,90 Kč od značky InTaste Daily.

Instantní čínská polévka – 6,90 Kč

Chleba namazaný sádlem

Toto je pochoutka, nad kterou často nepohrdne ani bohatá střední třída. Pokud se vám někdy poštěstí, že budete mít doma k obědu pečené vepřové maso, můžete po snědení veškerého masa ještě několik dní konzumovat výborné sádlo, které zbyde v pekáči.

Recept: Ukrojte chleba a nožem na něj namažte sádlo.

Cena: Tesco value sádlo seženeme v Tescu za 12,90 Kč. V jiných supermarketech (Albert, Billa atd.) jsem ho nenašel, takže nemůžu porovnat cenu. Nicméně jde o cenu za 250g. Do jednoho pekáče s vepřovým přijde tak 50g, což vychází tak na 3 Kč. Krajíc chleba se mi nechce počítat, ale taky to bude málo.

50 g sádla – 3 Kč.

Krajíc chleba – nevim.

Ohřívané Javořické párky

Poslední jídlo je také skoro zadarmo a je v něm dokonce až 45 % masa. A jsou to ohřívané Javořické párky. Jedná se o vynikající večeři, pokud přijdete domu unavení po 12 hodinové šichtě a nechce se vám zdlouhavě vařit.

Recept: Párky se dají udělat na více způsobů, konkrétně na tři. Můžete si je buďto ohřát v mikrovlnce, nebo v hrnci s vroucí vodou, nebo pokud chcete ušetřit, tak je můžete hlavně v zimních měsících dát ohřát na radiátor (zabijete tak dvě mouchy jednou ranou – vytopíte si byt a zároveň si ohřejete večeři). Párky můžete dochutit Clever hořčicí.

Cena: Javořické párky sice obsahují 45 % masa, ale zbytek jsou kůže, strojně oddělené „maso“ a další sračky, takže jsou tyto párky ve výsledku velmi levné. Clever hořčice stojí 6,90 Kč za 400g. Na dochucení použijeme tak 5g hořčice, což nás vyjde tak na 0,05 Kč.

Dvě nožičky – 9,90 Kč

5g hořčice – 0,05 Kč.

Pokud znáte další recepty na levné pochoutky, neváhejte a podělte se o ně s ostatními čtenáři v komentářích.
Comments

comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *