Do nového měsíce s novou mikropůjčkou

Mikropůčjka, mikroúvěr, poj*baná zmr*árna… tato vynikající věc, která je známá pod mnoha názvy, konečně dorazila i k nám, do České republiky. Jedná se o krátkodobou nebankovní půjčku s úrokem jako kráva, která je mířená na chudý a blbý lidi, kterým žádná rozumná banka peníze nepůjčí. Tyhle lidi jsou pak většinou pěkně v řiti, protože po měsíci zjistí, že půjčku nemají jak splatit. Na to tata se tak dostanou do nekonečné dluhové spirály, ze které se jen těžko někdy vymotají.
Ve zkratce to funguje tak, že si nějaká socka půjčí třeba 3 000 Kč na měsíc, s tím že i s úroky zaplatí 3 700 Kč. Poskytovatel těchto půjček půjčí de facto každému, protože se o půjčku žádá online – žadatel o půjčku jim může nakecat co chcete, nikdo to nekontroluje. Jedná se tak od snadný způsob, jak sehnat nevýhodnou půjčku.

No jo, jenže po měsíci dlužník zjistí, že peníze na splacení půjčky nemá. To ale není žádný problém! Poskytovatelé těchto půjček vědí, že jejich marketing míří převážně na debily nebo zoufalce, tudíž není problém si splatnost prodloužit třeba o další měsíc… což dlužníka vyjde na dalších 700 Kč. Celkem tedy bude mít ke splacení 4 400 Kč. Super, co?

Jelikož jen malé procento lidí, které si vezme mikropůjčku, je v tak zdravé finanční situaci, že si ji může bez problému dovolit splatit, vydělávají poskytovatelé těchto úvěrů celkem slušné peníze. Zvlášť když dlužníkovi dojde, že je celkem v řiti a rozhodne se na krátkou dobu svoje problémy zase oddálit… třeba že si vezme další mikropůjčku, akorát někde jinde. Jelikož dluží 4700 Kč, půjčí si 5000 Kč. S tím, že i s úroky zaplatí 6200 Kč. Na chvíli tedy zažehná průser, ale dluží už o dalších 1 500 Kč víc. Bodejť by ne, když úroky s aktuální půjčky dělají 24 % , no k*rva!

V této chvíli se naprosto hodí náš nadpis: „Do nového měsíce s novou mikropůjčkou.“ Proč? Protože jakmile se chytíte do této spirály zmrdoúvěrů, už se z ní nevymotáte! Každej měsíc si budete brát novou mikropůjčku, abyste splatili tu starou. A úroky porostou a porostou, až nakonec bude z třech tisíců třeba tisíců padesát. V této chvíli si můžete pogratulovat a říct si, že jste úplní pitomci, ale že za to nemůžete vy, ale vláda a Kalousek.
komentářů 7

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *