Kam jít studovat po učňáku? Na Vysokou školu života!

99 % z nás nemá předpoklady k tomu, aby někdy dosáhlo kvalitního vzdělání. Maturita je pro nás na hony vzdálená věc a univerzitní diplom je naprosté sci-fi. Kam se má tedy takový vyučený kuchař nebo vyučená kadeřnice uchýlit po získání výučního listu? Na prestižní Vysokou školu života, která nám dá mnohem víc, než nějaký bezcenný kus papíru, se kterým si poctivý člověk může leda tak vytřít p*del.
Vysoká škola života se nestuduje, ta se žije! Je všude kolem nás a neustále přijímá nové studenty – losery. Máš blbou práci? Hromadu dluhů? Nulové vzdělání? Vypatlanou palici? Vítej na Vysoké škole života!

Jedině Vysoká škola života vám dá pravé a nefalšované zkušenosti, která pak můžete zúročit a jít díky nim pracovat do renomovaných společností, jako je například společnost „Mateřská, ale určitě né dovolená“. Ti méně úspěšní z vás pak mohou pracovat ve společnosti „Co se naskytne“ a ty největší nuly pak mohou dělat šéfa ve společnosti „Ferda mravenec – práce všeho druhu“.

A jak se na Vysokou školu života dostat? Základem je mít maximálně výuční list. Jakmile máte lepší vzdělání, jsou vám brány Vysoké školy života nadobro zavřené. Dále je nutné mít za sebou slušné množství životních neúspěchů. Máte dluhy? Špatnou práci? Nic neumíte? Výborně, máte velkou šanci stát se absolventem VŠŽ!

Výše zmíněné na přijetí na Vysokou školu života bohatě stačí. Abyste tuto školu ale dokázali zdárně absolvovat, jsou tu i další položky, které budete muset splňovat. Mezi ně patří například logo SPD na profilovce. Musíte být hrdý volič Miloše Zemana a libovolné vlastenecké politické strany, popřípadě komunistů. A hlavně musíte umět psát do internetových diskusích naprosté pitomosti, nadávat na Kalouska, Havla a celou vládu krom Babiše a pokud možno naflákat do každého příspěvku co nejvíc chyb.
komentářů 6

 1. co se tady navazite do zemana vi tupci! pisete jenom sracky. ja mam pracu jako obrabec a jsem chytrejsi nez vy vsichni dohramady

 2. Mezi námi je mnoho lidí, kteří se vyhnuli kvalitnímu vzdělání. Nejsou to lidé s nejvyšším IQ ale o to jsou to lidé potřebnější, pokud má naše společnost fungovat. Bez lidí s nízkým vzděláním a ochotných dělat i špatně placenou práci s nízkou potřebnou kvalifikace, přijdeme o základní kameny společnosti, na kterých stojí vše ostatní.
  Jsou to toiž právě oni, kdo se stará o to, aby se pro nás jídlo vypěstovalo a dovezlo a následně se nám prodalo. Jsou to oni, díky komu se nemusíme každý den brodit odpadky na ulicích, máme součástky na opravu aut nebo dokonce i postavený dům. Za svoji náročnou práci dostávají často jen malý plat, ale co víc, přehlížení společností. Samozřejmě „chytřejší“ vrstva lidí, je pak naštvaná, že ve volebním období tato skupina lidí volila jinak, než oni. Je to ale chybou všech, co nekvalifikovanou pracovní silou opovrhují a berou ji jako samozřejmost.
  Chtěl bych ještě říct, že vazba je samozřejmě vzájemná, bez existence kvalifikovaných prací, by neexistovaly prostředky jako pece a traktory nebo i obyčejné koště a hadr…
  Jsem tedy vděčný všem těm lidem, co dělají manuální práci, mám k nim úctu, byť sám jsem pro takové jen zaměstnavatelem. Jsem si vědom, jak by se mi bez nich těžko žilo a byť mi přijde úsměvné kdykoli vidím nápis „vysoká škola života“, povyšovat se nad takového člověka mi přijde z výše uvedených důvodů jako holé bláznovství.

 3. Ano Pavle, máte naprostou pravdu, ale jen z poloviny, jak vše v této realitě má své pro a proti. Druhou polovinou pravdy je skutečnost, že mnoho z těch, kteří pracují manuálně, jsou svou životní cestou dětských duší velmi frustrovaní, mnohdy agresivní, zapšklí, nenávistní, ZÁVISTNÍ a mohl bych pokračovat.
  Osobně mám léta jednu osvědčenou definici. Rozlišuji mezi dělníkem a takzvaným dělňasem.
  Toho prvního popisujete Vy. Ví, na co má, je vděčný, laskavý, milý. Sice jednoduchý, ale upřímný a především neubližný.
  Toho druhého jsem popsal já nyní. Je přesným opakem dělníka, jeho negativem.
  A teprve teď to máte celé.
  Jak jste správně zřejmě mínil, není možné odsuzovat někoho za to, kým je. Jelikož jste osobou laskavou, na základě zákona přitažlivosti jste lákal jako zaměstnavatel k sobě na manuální práci dělníky.
  Nelaskavý člověk, jako je třeba Andrej Babiš, bude do svých firem lákat na manuální práci dělňase. Proč by o nich jinak Babiš svým typickým nevybíravým slovníkem sociopata říkal, že jsou to debilové?
  Co z toho všeho vyplývá? Že každý vidíme svou realitu svým pohledem, který je zabarvený naší osobností a daný úhlem, odpovídajícím šíři našeho vědomí.
  Čím více vidíme celistvěji, tím komplexněji jsme schopni vnímat tuto realitu.
  Abychom se vrátili k článku – pokud si někdo do profilu uvede Vysoká škola života, je to alespoň pro mne známkou frustrace. Dělník přece nemá nic takového zapotřebí.
  Podstatou je, zda jsme smíření sami se sebou.
  Pokud někdo není smířený sám se sebou, nemůže být smířený ani s ostatními. Takže vzdělání s tím opravdu nemá co dělat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *