3 recepty, jak udělat z instantní čínské polévky takovou lahůdku, kterou by nepohrdl ani Láďa Hruška

V dnešním speciálním silvestrovském vydání Světu neúspěšných jsme si pro vás nachystaly 3 recepty, které vám zpříjemní start do nového roku. Rozhodli jsme se vám totiž prozradit tipy, jak udělat z obyčejné instantní čínské polévky takovou lahůdku, kterou by nepohrdl ani známý kuchař Jirka Babica.
Rajská polévka během deseti minut

Transformace instantní čínské polévky v kvalitní rajskou polévku je otázkou deseti minut. Vložte do talíře samotné nudle bez přiloženého koření a zalijte vařící vodou. Počkejte, až nudle změknou a následně přidejte sůl, pepř, nové koření, bobkový list a kdo chce, může i hřebíček. Kdo nemá hřebíček, může pokapat šťávou z limetky. Avšak to nejlepší přijde až jako poslední – na závěr je třeba do polévky nalít přibližně 150ml sladkého kečupu. Ten polévce dodá barvu i chuť tolik typickou pro rajskou polévku. Kdo má rád ostřejší jídla, může přidat ostrý kečup, popřípadě do polévky nasypat trošku instantního chilli koření za 5,90 Kč.

Pravé česko-čínské „kung-pao“

U tohoto receptu je nutno podotknout, že bude obsahovat i maso. Proto je nutno jeho přípravu započít už den předem tím, že si vyndáme kuřecí prsa z mrazáku a necháme je přes noc ve dřezu rozmrznou. Ano, můžeme použít i mikrovlnnou troubu na režim „defrost“, nicméně na tomto postupu zbytečně utratíte dalších 10 korun za elektrický proudu. Proto doporučuji nechat maso přes noc samovolně rozmrznout.

Původní postup je stejný jako předtím. Rozdílně si však budeme počínat po změknutí nudlí a jejich následném osolení. V tuto chvíli totiž zcedíme nudle tak, abychom se zbavili vody. Nyní vezmeme pánev a necháme na ní rozehřát sádlo. Následně přidáme na kostičky nakrájené maso a smažíme ho tak dlouho, dokud nebude úplně suché. Poté přidáme nudle, arašídy a celé to smažíme aspoň 10 minut. Kdo chce, může přidat sójovou omáčku. Praví gurmáni nepohrdnou ani lžící kari.

Čínské „špagety“

Na závěr si necháme opravdovou lahůdku pro milovníky italské a čínské kuchyně. Tento recept totiž kombinuje dohromady obě tyto zahraniční kuchyně a jejich dva tradiční pokrmy – instantní čínské nudle a špagety s kečupem.

Stejný postup jako u druhého receptu – uvaříme nudle, přecedíme, avšak už je nebudeme smažit, naopak je začneme chystat ke konzumaci. Nudle tedy umístíme na talíř, zakapeme kečupem a následně promícháme. Kdo je kreativní, může pokrm posypat nastrouhaným sýrem a přidat trošku nivy.

Tak co, zaujal vás nějaký z našich receptů?
Comments

comments